Wycieczki szkolne Kraków

Wycieczki szkolne Kraków

Jest jedną z najpiękniejszych ulic, jakimi może nas oczarować Kraków. Ulica Floriańska to malowniczy fragment słynnej Drogi Królewskiej oraz miejsce, które przyciąga wspaniałymi zabytkami. Historyczne kamienice, w murach których można dziś znaleźć noclegi w rewelacyjnych warunkach, lokale gastronomiczne oraz zabytki, które urzekają swym pięknem – oto główne czynniki, dzięki którym ulica Floriańska stała się obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po Krakowie.

 

Co można zobaczyć w czasie spaceru po tej ulicy?

 

Licząca sobie niespełna 340 metrów długości ulica może oczarować nas ogromną ilością zabytków. Wytyczona w 1257 roku podczas lokacji miasta, łączy Bramę Floriańską z Rynkiem Głównym. Reprezentacyjna ulica od początku mogła się pochwalić ciekawą zabudową. Pierwotnie wznoszono przy niej gotyckie kamienice, z czasem zostały one wyparte przez budowle utrzymane w stylu renesansowym i barokowym.

Wycieczki szkolne Kraków
Wycieczki szkolne Kraków

Do dziś przy ulicy tej zachowało się około 20 kamienic, które ze względu na swą historię oraz wygląd zasługują na szczególne wyróżnienie. Kamienica „Pod Murzynkami”, Kamienica Margrabska czy znana z pięknych polichromii Kamienica „Ciechanowska” – oto zabytki dawnej architektury, z którymi można się spotkać w trakcie spaceru po ulicy Floriańskiej. Kamienica „Pod Matką Boską” przyciąga z kolei renesansowymi detalami, z kolei kamienica „Pod Aniołkiem” może się pochwalić gotyckimi i renesansowymi sklepieniami.

Wycieczki szkolne Kraków
Wycieczki dla firm Kraków

W wielu kamienicach urządzono dziś pokoje gościnne – idealne rozwiązanie dla tych, którym marzą się noclegi w historycznych wnętrzach. Oferta taka cieszy się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że z ulicy Floriańskiej w ciągu kilku minut można dostać się i na malownicze Planty, i na tętniący życiem Rynek Główny.

Wycieczki po tak wspaniałym mieście, jakim jest Kraków, to idealna oferta dla każdego miłośnika dawnej architektury. Piękne kamienice tego miasta mogą oczarować każdego, a te, które wzniesiono przy ulicy Floriańskiej, zasługują na szczególne wyróżnienie. Generalnie Kraków to wspaniałe miejsce na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego czy imprezy firmowej. Wiele przedsiębiorstw z tego korzysta.

btprom Autor

Komentarze

    Gregor

    (19 października 2018 - 16:53)

    Zapraszam na Mazury http://wycieczki.mazury.pl/

    […] Plac Wolnica dziś jest jednym z najpiękniejszych placów na terenie Krakowa, choć jeszcze nie tak dawno pełnił on rolę kazimierskiego rynku. Ciekawą genezę ma nazwa tego placu. Nawiązuje ona do prawa wolnego handlu, które zezwalało na handlowanie w soboty mięsem poza jatkami. Co ciekawe, dzieje tego placu, funkcjonującego przez wieki jako rynek, sięgają XIV wieku. Warto też dodać, że początkowo rynek kazimierski mógł się pochwalić znacznymi rozmiarami i śmiało mógł konkurować z Rynkiem Głównym w Krakowie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *