Wycieczki szkolne do Zakopanego

Wycieczki szkolne do Zakopanego

Jest jednym z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w Polsce, a wczasy na jego terenie każdemu z nas dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Zakopane to wyjątkowe atrakcje, cenne zabytki oraz potężne Tatry, po których miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wędrować dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych. W jaki sposób można spędzić wolny czas w tym niezwykłym mieście? Co warto zobaczyć w stolicy Podhala?

Wycieczki szkolne do Zakopanego
Wycieczki szkolne do Zakopanego

Zakopane to doskonale zagospodarowany ośrodek turystyczny, którego wielkim walorem jest dobrze rozwinięta baza noclegowa. Hotele, pensjonaty oraz prywatne pokoje – oto rozwiązania, z jakich mogą skorzystać przybywający tu na wczasy turyści. Bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawia, że można bez przeszkód planować wycieczki po górach i tatrzańskich dolinach, z czego bardzo chętnie korzystają amatorzy górskich wędrówek.

Wspaniałe atrakcje czekają też na terenie samego Zakopanego

To najwyżej położone w Polsce miasto ma się czym pochwalić, a spacery po jego terenie każdemu z nas mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Stylowe wille, gwarne Krupówki oraz takie atrakcje, jak Muzeum Tatrzańskie – oto atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Zachwyca też ulica Kościeliska, która dawniej była główną ulicą miasta. Do dziś można przy niej zobaczyć wiele pięknych budowli i zabytkowych pensjonatów, w gronie których ni brak wspaniałych perełek zakopiańskiej architektury.

Wycieczki szkolne do Zakopanego
Wycieczki szkolne do Zakopanego

Drewniany kościółek Mati Boskiej Częstochowskiej oraz założony w XIX wieku cmentarz na Pęksowym Brzysku, na którym spoczywają zasłużeni dla Zakopanego działacze i artyści – oto miejsca, które warto odwiedzić. Zachwyca też willa Koliba – pierwszy dom w stylu zakopiańskim, wzniesiony w 1892 roku według projektu Stanisława Witkiewicza. Dziś w jej wnętrzu mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego, będące nie lada gratką dla miłośników sztuki oraz góralskiej kultury. Inne atrakcje, które czekają na gości w stolicy Podhala, to kolejka na Gubałówkę oraz kolejka linowa na Kasprowy Wierch.

Nie lada atrakcją są też spacery po dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej, a przede wszystkim – wycieczki w rejon Morskiego Oka. Dla aktywnych nie lada gratką będzie wyprawa na Giewont – jeden z najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych szczytów w Tatrach, który dumnie wznosi się nad Zakopanem.

btprom Autor

Komentarze

    […] W Zakopanem pozostało jednak po nim sporo pamiątek, dzięki czemu już w latach 70. XX wieku możliwe stało się stworzenie poświęconego mu muzeum. Willa „Atma” jako siedziba tej ekspozycji sprawdza się doskonale. Wciąż zachwyca ona klimatem, dzięki czemu w jej wnętrzu każdy z nas może przenieść się w czasie do okresu międzywojennego. Co można tu zobaczyć? Prace Witkacego, oznaczenia nadane Szymanowskiemu oraz pokój, w którym kompozytor myślał nad swymi dziełami. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *